Erişim Engeli olan sitelere giriş facebooka girmek

DNS-AYAR

Yasaklanan Facebook’a nasıl girilir?

Engelli Facebook’a ulaşmak için pek çok farklı yöntem var. Bunların başında DNS değiştirme, İnternet’e bir sanal ağ üzerinden, yani VPN üzerinden bağlanma veya ilgili siteye benzer yöntemleri kullanarak ulaşan Proxy sitelerini kullanmak sayılabilir. Şimdi gelin hepsini teker teker inceleyelim.

Yasaklı Facebook’a girmek amacıyla bir Proxy sitesi bulmak için Google’da “free proxy sites” şeklinde arama yapabilir ya da hidemyass.com gibi çok bilinen siteleri kullanabilirsiniz.

Proxy sitelerine giriş yaptığınızda tek yapmanız gereken aracı siteye bağlamak istediğiniz internet sitesini facebook.com şeklinde yazmak ve enter’a basmak.

Ancak kullanacağınız proxy sitelesine girerken, güvenilir olup olmadığı hakkında ufak bir araştırma yapmanız, kullanıcı yorumlarına bakmanız gerekiyor çünkü zararlı görünen sitelere girmek virüslerle uğraşmak anlamına da gelebiliyor. Bu nedenle bilgisayarın güvenlik uyarısı verdiği sitelere girmemek gerekiyor.

Facebook’a girmek için DNS adresinizi de değiştirebilirsiniz. Fakat özellikle çok sık kullanılan DNS adresleri yasaklanabildiğinden, engelli sitelere giriş yapabilmek için İnternet’ten araştırarak her zaman en güncel olan adresi bulmak gerekiyor.

Ayrica ücretsiz hizmet veren vpnbook adresinden vpn kullanici adi ve şifre alabilir bilgisayariniza gereken ayarlari girebilirsiniz

Bunun yanı sıra akıllı telefon ve tabletlerde Facebook’a girmek için VPN’i de kullanabilirsiniz. Bunun için Google Play ya da Apple Store’dan “Hotspot Shield” ya da “onavo protect” programını indirmeniz yeterli.

Ancak bu tür sanal özel ağlar üzerinden bağlanmak, akıllı telefon ve tabletlerin şarjını çok hızlı tükettiğinden, yasaklı sitelerle girmediğiniz zamanlarda VPN bağlantısını pasif hale getirmenizi öneririz.

Tüm bunların dışında, Facebook’a girmek için Zenmate uygulamasını da kullanabilirsiniz. Bir Google Chrome eklentisi olan Zenmate’in çalışma prensibi çok basit ve bilgisayarınıza zararı yok. Sadece İnternet bağlantınızı biraz yavaşlattığını söyleyebiliriz. Bunun için de sadece yasaklı sitelere girişte Zenmate‘i açabilir, diğer zamanlarda uygulamayı pasif hale getirebilirsiniz.

Mozilla Firefox kullanicisi iseniz bu eklentide çok işinize yarayacaktir ( anonymoX ) tek yapmaniz gereken mozilla eklenti sayfasindan yüklemek

Bu yolları izleyerek artık kolaylıkla Facebook’a girebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*